magazin
Hugonnai Vilma nemesi családját és a 19. század társadalmi elvárásait is maga mögött hagyta, amikor elindult Svájcba, hogy orvosnak tanuljon. Miután…
továbbhír
Erdélyben játszódó biohorrort készíthet Fliegauf Bence, valamint további fejlesztésre kapott támogatást Köbli Norbert és Bergendy Péter…
továbbhír
A legjobb játékfilm és a legjobb SFX díjával tüntette ki a manchesteri Grimmfest szakmai zsűrije a Bergendy Péter rendezésében készült Post…
továbbmagazin
Megnéztük az első professzionális magyar horrorfilmet, a Bergendy Péter rendezésében készült Post Mortemet, melyben Klem Viktor és Hais Fruzsina…
továbbmagazin
Szinte hihetetlen, de 2021 hátralévő hónapjaiban 17 magyar film kerül a mozikba: láthatjuk végre Grosan Cristina zseniális című A legjobb dolgokon…
továbbhír
Két magyar alkotást díjaztak a portugál filmfesztiválon: Bergendy Péter Post Mortem című filmje, és a Felkészülés meghatározatlan ideig tartó…
továbbhír
Bergendy Péter horrorfilmje, a Post Mortem folytatja a fesztiválkörútját: Brüsszelben, Porto Alegrében, Sao Paulóban és Portóban fogják vetíteni. A…
továbbhír
Bergendy Péter horrorfilmje két elismerést is kapott a 20. Trieste Science+Fiction filmfesztiválon Olaszországban. A Post Mortem a kísértetfilm…
továbbhír
Varsó és Sitges után folytatja fesztiválkörútját Bergendy Péter horrorfilmje: Trieste, San Sebastian és Málaga műfaji filmes fesztiváljára kapott…
továbbmagazin
A múlt héten Lengyelország fővárosáig utaztunk, hogy hetekkel, vagy akár hónapokkal a hazai bemutatójuk előtt megnézzünk három új magyar filmet: az…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié